Jak definiujesz sukces? Czy wiesz do czego dążysz?

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.” Eleanor Roosevelt

Sukces nie jest dla mnie dzisiaj tym czym myślałam kiedyś, że jest. Nie jest fortuną. Nie jest władzą. Nie jest sławą… ani niczym innym, co tak nachalnie, w kolorowych magazynach, propaguje nasza cywilizacja.

Sukces jest doświadczeniem życia, które chcę przeżyć. A to doświadczenie, którego potrzebuję, z wiekiem się we mnie zmienia. I im bliżej mi do siebie, tym dalej mi do cywilizacji.

Kiedy myślę o sukcesie, widzę bliskie relacje z ludźmi – z rodziną, przyjaciółmi, klientami – i czuję miłość, obfitość i tajemnicę, którą wnosi ze sobą do mojego życia każda osoba, każdy dzień, każda sytuacja. Moim miejscem na ziemi zdecydowanie jest Trójmiasto, chociaż na krótką metę widzę siebie w różnych zakątkach naszej planety. Praca, którą wykonuję, jest tym czego szukałam zawodowo:)

A jaki obraz pojawia się w Twojej głowie, kiedy myślisz o sukcesie?

Drink z palemką w ręce i palma nad Tobą, a Ty w hamaku, kołysząca się na karaibskiej plaży… Palący się kominek w kaszubskiej chacie, w cieple którego grzejesz się ze swoją rodziną…  Penthouse w The Ritz Carlton, a w nim luksusowy szezlong obejmujący Cię, kiedy spoglądasz na Empire State Building za oknem… Zgrany zespół, z którym pochylasz się nad rozłożonym na stole projektem, który realizujecie dla fundacji dziecięcej…

Do czego dążysz? Co jest miarą Twojego sukcesu? Po czym rozpoznasz, że odniosłaś sukces?

„Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi , który wie dokąd zmierza” Steve Jobs

Zastanawijąc się nad tym po czym rozpoznam, że odniosłam sukces pomyślałam, że właściwie wszystkie komponenty sukcesu są zawarte w samym słowie sukces:)

SUKCES określiłabym jako:

Szukanie

Ulubionych:

Krajobrazów,

Czynności,

Emocji i

Spotkań:)

Ulubione Krajobrazy to miejsca i środowisko, w którym żyję, pracuję i przebywam. Czy wolę open space w korpo, czy własną działalność w swojej przestrzeni? A może freelancing z Bermudów, czy jakiegokolwiek innego miejsca na ziemi? Wolę żyć w dużym mieście, na wsi, w górach, czy nad morzem? Które miejsce na świecie chcę nazywać swoim domem?

Ulubione Czynności to aktywności, które uwielbiam wykonywać. To stan flow, kiedy czas płynie niepostrzeżenie, podczas gdy ja zatapiam się w wykonywaniu rzeczy, które mnie całkowicie pochłaniają, dają mi radość, poczucie sensu i wykorzystują moje najlepsze talenty.

Ulubione Emocje, to stany w których czuję się najlepiej. 3 uczucia, które sprawiają, iż wiem, że żyję. 3 uczucia, które chcę, żeby były moją bazą emocjonalną, nawet gdybym miała żyć tysiąc lat:)

Ulubione Spotkania to ludzie, którymi chcę się otaczać. Ludzie, bez których nie wyobrażam sobie mojego życia. Ludzie, z którymi ulubione emocje, czynności i krajobrazy nie byłyby ulubione, bo nie miałyby znaczenia.

„Nie to, co osiągasz, ale to, co przezwyciężasz, definiuje Twoją karierę.” – Carlton Fisk

Realizacja marzeń i sukces są po drugiej stronie lęku. Wszystkie się czegoś boimy i dlatego rzadko która z nas ma odwagę żyć tak jak chce. Boimy się opinii innych. Boimy się, że sobie nie poradzimy. Boimy się, że nie zarobimy. Boimy się, że będzie za trudno. Boimy się marzyć, więc często nawet nie nazywamy naszych marzeń, chociaż w głębi serca czujemy czego chcemy.

Pytanie więc brzmi: Kim potrzebujesz się stać, żeby osiągnąć swój sukces? Co potrzebujesz przezwyciężyć w sobie, żeby wyruszyć swoją drogą w życiu? O tym więcej pisałam ostatnio TUTAJ:

„Nie bądź zbyt wrażliwy i krytyczny w stosunku do swoich działań. Całe życie jest eksperymentem.” – Ralph Waldo Emerson

Ostatnio usłyszałam ciekawą myśl, że każdy człowiek ma dwa życia. Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zdasz sobie sprawę, że masz tylko jedno życie:) Określ czym jest dla Ciebie sukces i zacznij swoje drugie życie. W poniższym wideo znajdziesz kilka minut inspiracji w definiowaniu czym jest sukces:

Czym dla Ciebie jest sukces? Kim będziesz, kiedy go osiągniesz? Zacznij stawać się bardziej (tą o)sobą już dzisiaj.

Z przyjemnością poznam Twoją perspektywę! Odezwij się do mnie w każdej chwili. Jestem tu, aby Cię wspierać! Jeśli masz pytania, potrzebujesz wyjaśnień lub czujesz się zagubiona, napisz do mnie na adres magdalenamoskal@profundo-coaching.com.

Cenię Twoje osobiste doświadczenie i chętnie dowiem się, gdzie jesteś na swojej drodze.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *