114. Budowanie relacji ze sobą.

Życie to relacje. Jakość naszego życia jest bezpośrednio związana z jakością relacji jakie budujemy – ze sobą, z ludźmi, ze światem, z Bogiem / Siłą Wyższą… A kluczową kwestią w sposobie w jaki budujemy nasze relacje, jest miejsce i rola jakie przypisujemy sobie w każdej z tych relacji. A dokładnie to, czy czujemy swoją wartość przy wchodzeniu w daną relację – czy czujemy, że na tą relację zasługujemy, że jesteśmy w niej chciane, szanowane, że mamy wpływ na to jak ta relacja wygląda.

Innymi słowy, nasza relacja ze sobą, to czy jesteśmy ważne i wartościowe we własnych oczach, jest podstawą do budowania relacji z otaczającym nas światem i ludźmi.

I w tym miejscu, potrzebujesz się zastanowić, która z dwóch opcji jest Ci bliższa. W pierwszej opcji, źródłem Twojego poczucie wartości jesteś Ty sama – wypływa ono z Ciebie i sposobu w jaki siebie traktujesz. W drugiej opcji poczucie, że jesteś kochana i ważna czerpiesz z relacji z Siłą Wyższą – czyli nie tyle kochasz siebie, co dajesz siebie pokochać. Ja nie będę tutaj wchodzić głębiej w ten temat, ponieważ Ty sama będziesz wiedziała, która opcja bardziej do Ciebie przemawia i czego potrzebujesz w tej kwestii. Czy potrzebujesz elementu duchowego w relacji z Bogiem, tak jak Boga rozumiesz, do poczucia bycia kochaną, czy nie potrzebujesz.

To co chciałabym Ci natomiast zaproponować, niezależnie od opcji, którą wybrałaś powyżej, jest „mała droga” budowania relacji ze sobą, drobnymi krokami, każdego dnia. Relacji, w której znajdujesz czas dla siebie i wybierasz być na bieżąco z tym, co u Ciebie słychać, ponieważ zależy Ci na poznawaniu siebie. Chcesz być dla siebie ważna, żeby móc z odwagą wychodzić do świata.

Moją propozycją dla Ciebie są codzienne „randki ze sobą”.

Jeśli czujesz, że w życiu stoisz na rozdrożu i potrzebujesz wparcia w dalszej drodze, zapraszam Cię do współpracy w indywidualnym procesie „Jesteś DARem”.  Żeby sprawdzić, czy ten proces jest dla Ciebie, zapisz się na gratisową konsultację tutaj: https://magdamoskal.com/kontakt/

Czuj się serdecznie zaproszona/zaproszony:)

Z miłością.

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *