131. Moje miejsce w świecie.

Pozostawić po sobie swój wyjątkowy ślad miłości.

cele:

rozwijać mój spokój

pielęgnować mądrość

poszerzać moją wolność

pomóc uzdrowić świat

Yung Pueblo, Inward

Znasz to uczucie, kiedy wchodzisz do pokoju i wiesz, że coś trudnego się wydarzyło? A to uczucie, kiedy wchodzisz do pokoju i wiesz, że jest w nim dobra atmosfera? Potrafimy intuicyjnie wyczuwać nastroje. Ponieważ każdy nastrój i emocja mają swoją częstotliwość, którą nasze ciało potrafi odczytać. Zostałyśmy przez naturę wyposażone w intuicyjny system wczesnego ostrzegania przed ewentualnym niebezpieczeństwem. Nasz system nerwowy pozwala nam rozpoznawać osoby, miejsca, sytuacje… w których czujemy się bezpieczne oraz takie, które nam nie sprzyjają.

Dla każdej z nas te sytuacje będą miały inne zabarwienie emocjonalne. Niektóre z nas kwitną w środowisku pełnym gwaru, działania, spontanicznych pomysłów. Inne wolą środowisko ciche, refleksyjne i spokojne. Każda z nas jest emocjonalną cegiełką środowiska, w którym funkcjonuje. Zdrowi emocjonalnie ludzie, o wysokim poziomie świadomości dążą do współtworzenia środowiska życia i pracy, w którym wszyscy obecni czują, że przynależą, konflikty są pokojowo rozwiązywane, każdy ma szansę wnieść swój wkład oraz czuć się pełnoprawnym uczestnikiem wspólnoty, działającej dla dobra wszystkich, a nie tylko wybranych jednostek.

Kiedy patrzę na naszą planetę „z lotu ptaka”, przeglądając wiadomości ze świata, często czuję, że daleka jest ona od bycia przyjaznym środowiskiem życia. Nie mam ochoty patrzeć na to co widzę. Konflikty zbrojne, pogarszająca się sytuacja ekonomiczna całych społeczności, konsumpcjonizm, degradacja przyrody… Ale kiedy patrzę bliżej, widzę morze empatycznych ludzi, którzy przychodzą z pomocą i wsparciem zarówno globalnie, jak i lokalnie. Rzesze ludzi, którzy pracując w różnych organizacjach oraz tworząc własne projekty, działają na rzecz dobra, rozwoju, uzdrawiania. Ponieważ dobra na świecie jest nieporównanie więcej niż krzywdy. W przeciwnym wypadku, nasza planeta nie miałaby prawa istnieć.

Każda z nas może być emocjonalną cegiełką budującą świat, w którym chce się żyć. Bezpieczny, empatyczny, inkluzywny, radosny. Każda z nas została do tego w pełni wyposażona. Działając lokalnie, nawet na małą skalę, możemy wywołać efekt falowania, gdzie jak kółka na wodzie rozchodzi się wysoka częstotliwość naszych talentów wykorzystywanych dla dobra innych ludzi. Bo na tym polega praca. Na dzieleniu się sobą i swoimi mocnymi stronami w dobrym, wspierającym Życie celu.

Kiedy patrzysz wokół siebie, gdzie widzisz potrzeby, w których zaspokojeniu chciałabyś pomóc? Popatrz na poniższych 9 sfer wg. Richarda Bolles’a. Która z nich najbardziej do Ciebie przemawia?

  1. Czy lubisz aktywność UMYSŁową? Czy zależy Ci, żeby na świecie było więcej wiedzy, prawdy i przejrzystości? W jakich sprawach szczególnie?
  2. Czy uważasz, że CIAŁO ludzkie potrzebuje więcej uwagi – w kwestii zdrowia, sprawności fizycznej, upiększania…?
  3. Czy zależy Ci na tym, żeby na świecie było więcej piękna dla ZMYSŁÓW? Których zwłaszcza? Smaku, w obszarze gotowania? Wzroku w obszarze pięknych przestrzeni lub ubrań?…
  4. Czy chcesz po sobie pozostawić świat, w którym będzie więcej troski o UCZUCIA, więcej miłości, empatii? W jakim obszarze zwłaszcza?
  5. Czy chcesz, aby na świecie było więcej wrażliwości MORALNEJ, sprawiedliwości, prawości? W jakich rejonach i obszarach?
  6. Czy DUCHOWOŚĆ jest dla Ciebie ważna? W jakim wydaniu? Wśród jakich ludzi?
  7.  Czy chcesz, żeby ludziom na świecie się żyło lżej? Żeby było więcej radości, ROZRYWKI, śmiechu? Jak mogłabyś to dawać ludziom?
  8. Czy strefa POSIADANIA jest dla Ciebie ważna? Czy wolisz świat potrafiący powiedzieć „dosyć”, od świata wołającego „więcej”? Jeśli tak, to w jakich obszarach szczególnie?
  9. Czy troska o naszą PLANETĘ leży Ci na sercu? Jakie zwłaszcza wyzwania i potrzeby przyciągają Twoja uwagę?

Każda z nas może być uzdrawiającą obecnością w świecie, który potrzebuje naszej wewnętrznej siły. Ludzi dobrego serca jest pełno. Potrzebujemy jedynie uwierzyć, że mamy wpływ na naszą rzeczywistość. Twoje życie, Twoja energia, Twoje talenty mają kapitalne znaczenie dla kondycji świata wokół Ciebie. Po to tu jesteś, żeby pozostawić po sobie Twój unikatowy ślad miłości.

jak pomożesz uzdrowić świat?

uzdrawiając siebie i wspierając

uzdrawianie tych, którzy są wokół mnie.

pozwalając miłości wypełnić moje

istnienie i kierować każdym moim działaniem.

poprzez zrozumienie, że jeśli coś powoduje

krzywdę, nie może to być właściwa droga.

Yung Pueblo, Inward

Jeśli stoisz na (zawodowym) rozdrożu i zastanawiasz się „Co dalej?”, zapraszam Cię do współpracy w indywidualnym procesie „Jesteś DARem”.  Żeby sprawdzić, czy ten proces jest dla Ciebie, zapisz się na gratisową konsultację tutaj: https://magdamoskal.com/kontakt/

Czuj się serdecznie zaproszona/zaproszony:)

Z miłością.

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *