154. Gdzie jest Twój dom? O powrotach do Siebie.

Gdzieś głęboko w nas jest takie wyobrażenie domu jako bezpiecznego miejsca, przystani, w której możemy być sobą. Przystani, w której zbieramy siły do wychodzenia do świata na zewnątrz. To wyobrażenie wciąż jest w nas, nawet, jeżeli nasz dom rodzinny nie był taką przystanią i nie oferował bezpieczeństwa oraz przestrzeni do rozwoju, jakiej potrzebowałyśmy.

Archetyp domu jako bezpiecznej oazy mamy zainstalowany w psychice nie bez powodu. Gdybyśmy nawet nie doświadczyły ciepła gniazda rodzinnego, wciąż mamy w sobie dostęp do jego jakości emocjonalnych.

Po czym poznam „dom”? Po tym, że czuję się chciana, kochana, oczekiwana, ważna. Po tym, że czuję wsparcie i zachętę do działania. Po tym, że moje potrzeby bliskości, odpoczynku…są zaspokojone. Po tym, że mam zaufanie, że wszystko co się dzieje, dzieje się dla mojego dobra. Po poczuciu spokoju, radości i bezpieczeństwa.

Piszę o tym, ponieważ dom w tym znaczeniu jest przede wszystkim stanem, a mniej geograficznym miejscem. Jest przestrzenią w nas. Jest emocjonalną przystanią, którą możemy budować wycofując się ze świata do własnego wnętrza, żeby następnie wychodzić do świata będąc w swoim wewnętrznym domu. Zawsze otoczoną właściwościami prawdziwego gniazda – kochającego, wspierającego i oferującego bezpieczną przystań.

Jeśli stoisz na życiowym rozdrożu i zastanawiasz się „Co dalej?”, zapraszam Cię do pobrania D.A.R.mowego e-booka „Odważ się na Siebie”, który znajdziesz na mojej stronie: https://magdamoskal.com

Dbaj o Siebie, bo jesteś Darem,

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *