118. Nigdy sama w drodze.

„uzdrowicielką

której szukasz

jest twoja własna odwaga

by poznać i pokochać

siebie całkowicie”

„spraw, by Twój rozwój

był harmonijny

poruszaj się w tempie

które jest wymagające

ale nie jest przytłaczające”

„mamy tendencję do wątpienia

w swój rozwój w trakcie

dużego skoku naprzód; zachowaj spokój

i daj sobie szansę rozkwitnąć”

Na mojej drodze rozwoju wiem, że nie jestem sama. Spotykam wielu ludzi, którzy również są w drodze. Część z nich poznaję w prawdziwym życiu, a część przez książki, podcasty, kursy… Niektórzy z nich „idą” ze mną od kiedy pamiętam, a niektórzy pojawiają się na chwilę, zawsze w odpowiednim momencie, żeby wesprzeć, zainspirować, pokazać mi nową perspektywę… i oddalić się w swoim kierunku, kiedy nadejdzie na to czas.

Yung Pueblo, autor powyższych myśli, jest jedną z takich osób. Krótkie przemyślenia, będące owocem jego drogi życiowej, mają w sobie energię mądrego przewodnika. Czasami w wolnej chwili w ciągu dnia, czytam sobie jeden krótki tekst i pozwalam mu „wsiąknąć” w mój nastrój. Ponieważ wierzę, że to co czytam, co oglądam, o czym rozmawiam z ludźmi… jest tak samo rodzajem pokarmu, jak to co jem. Jego jakość przekłada się bezpośrednio na jakość moich myśli i konsekwentnie życia.

Mądrym towarzyszem, a nawet przewodnikiem w drodze może być człowiek, zwierzę, książka, film… wszystko cokolwiek nas porusza i dodaje siły do wzrostu, do podążania swoją drogą, do uczenia się kochać siebie i innych, do trwania w nadziei i do działania w optymalnym dla nas tempie. Potrzebujemy jednak być uważne na to co do nas przychodzi i zaufać sile w nas, która prowadzi do Życia.

A kto jest Twoim towarzyszem w drodze? Przy kim czujesz, że rośniesz?

Cytowane teksty pochodzą z książki „Inward.”, Yung Pueblo. W Polsce książka ukazała się pod tytułem „Inward. Podróż w głąb siebie”, nakładem wydawnictwa Społeczny Instytut Wydawniczy Znak.

Jeśli stoisz na (zawodowym) rozdrożu i zastanawiasz się „co dalej?”, zapraszam Cię do współpracy w indywidualnym procesie „Jesteś DARem”.  Żeby sprawdzić, czy ten proces jest dla Ciebie, zapisz się na gratisową konsultację tutaj: https://magdamoskal.com/kontakt/

Czuj się serdecznie zaproszona/zaproszony:)

Z miłością.

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *