122. Myśl odważnie pytaniami.

Jakie pytania sobie zadaję, takie otrzymuję odpowiedzi. Jakość tych odpowiedzi ma bezpośrednie przełożenie na moje życie.

Zajęte codziennym zabieganiem, potrafimy przez długie okresy nie zatrzymywać się na chwilę refleksji. Pytania, które sobie codziennie zadajemy dotyczą zazwyczaj małych codziennych spraw: Co dzisiaj założę? Co na obiad? O której odbieram dziecko ze szkoły?… Te małe pytania generują małe odpowiedzi, które oczywiście sumują się w jakość naszego życia, ale nie mają w swoim potencjale szerszej perspektywy, czyli większego obrazu życia, które chcemy tworzyć.

 Dlatego dzisiaj mam dla Ciebie do rozważenia kilka pytań, z kategorii tych trochę „większych”. Masz ochotę sobie na nie odpowiedzieć?

Oto one, niektóre w kilku wersjach, ponieważ nigdy nie wiadomo, która trafi do Twojego serca:

  • Co byś w życiu robiła, gdyby nie było ryzyka, że poniesiesz porażkę?
  • Co sprawiłoby, że budziłabyś się z ekscytacją do kolejnego dnia Twojego życia?
  • Co byś robiła na co dzień, gdybyś miała nieograniczone środki finansowe?

  • Która osoba, spośród żyjących lub historycznych, jest dla Ciebie największą inspiracją? Z jakiego powodu? Jakie cechy posiada(ła)?  Co Ci to mówi o twoich pragnieniach i osobowości? – To co podziwiamy u innych, jest zwykle uśpione i czeka na realizację w nas samych.

  • Gdybyśmy miały przeprowadzić rozmowę, która odmieniłaby Twoje życie, o czym byłaby ta rozmowa?

  • Gdybyś miała przekształcić jedną sferę swojego życia, która wniosłaby największą zmianę do całego Twojego życia, która sfera by to była? Co by to oznaczało, gdybyś wprowadziła tą zmianę? Jak byś się czuła, gdybyś doświadczała tego teraz?

  • Kim potrzebujesz być, żeby żyć tak jak chcesz? Jakie cechy chcesz w sobie wzmocnić?

  • Czy jest coś, co chcesz teraz postanowić?

Jeśli stoisz na (zawodowym) rozdrożu i zastanawiasz się „Co dalej?”, zapraszam Cię do współpracy w indywidualnym procesie „Jesteś DARem”.  Żeby sprawdzić, czy ten proces jest dla Ciebie, zapisz się na gratisową konsultację tutaj: https://magdamoskal.com/kontakt/

Czuj się serdecznie zaproszona/zaproszony:)

Z miłością.

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *