126. Gdybym była…

Masz ochotę na trochę zabawy? Chciałabym Cię dzisiaj zaprosić do puszczenia wodzy wyobraźni w narzędziu zwanym Listą Gdybania. Zadanie jest bardzo proste. Chodzi o to, żebyś dokończyła poniższe zdania. Najlepiej gdybyś zrobiła to pisemnie, zanim będziesz kontynuować czytanie reszty bloga, żeby Twoje odpowiedzi były spontaniczne (z serca), a nie przeanalizowane (z głowy). Zapisanie odpowiedzi pomoże Ci przeanalizować wyniki na koniec. Oto lista zdań do dokończenia:

Gdybym była zwierzęciem, byłabym ………, ponieważ………………………………………………………….. .

Gdybym była narzędziem / instrumentem, byłabym ………, ponieważ………..……………………….. .

Gdybym była miastem, byłabym ………, ponieważ………………………………………….…………………….. .

Gdybym była kolorem, byłabym ………, ponieważ………………………………………..……………………….. .

Gdybym była znaną postacią tej samej płci, byłabym ………, ponieważ……………………………….. .

Gdybym była znaną postacią przeciwnej płci, byłabym ………, ponieważ…………………………….. .

Gdybym była muzyką / melodią, byłabym ………, ponieważ………………………………………………….. .

Gdybym była rośliną, byłabym ………, ponieważ…………………………………………..……………………….. .

Gdybym była książką / filmem, byłabym ………, ponieważ…………………………………….…………….. .

Jeśli uzupełniłaś już zdania, przeczytaj sobie na głos po kolei te części zdań, które znajdują się po słowie „ponieważ”. Co słyszysz? 

Zakładając, że to co napisałaś, opisuje Ciebie – Twoje potrzeby, cechy, wartości, czego się o sobie dowiadujesz? Jak to zmienia Twoją perspektywę na Twoje życie i na Ciebie? Czego Ci w życiu brakuje, czego potrzebujesz? Co jest dla Ciebie ważne? Co już masz i chciałabyś mieć więcej? Co chciałabyś z tą wiedzą zrobić?

Jeśli to narzędzie wprawiło Cię w nastrój do gdybania, o czym jeszcze chciałabyś „pogdybać”? Gdzie prowadzi Cię Twoja wyobraźnia? Co Ci podpowiada Twoja intuicja? Czasami oderwanie się na chwilę od codzienności i realiów świata materialnego, może pomóc nam złapać oddech i zobaczyć rzeczy z innej perspektywy.

Zrób to ćwiczenie, nawet jeżeli masz przekonanie, że niczym się nie zaskoczysz. Może akurat dowiesz się o sobie czegoś nieoczekiwanego. Albo zmienisz zdanie na jakiś temat.

Jeśli stoisz na (zawodowym) rozdrożu i zastanawiasz się „Co dalej?”, zapraszam Cię do współpracy w indywidualnym procesie „Jesteś DARem”.  Żeby sprawdzić, czy ten proces jest dla Ciebie, zapisz się na gratisową konsultację tutaj: https://magdamoskal.com/kontakt/

Czuj się serdecznie zaproszona/zaproszony:)

Z miłością.

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *