141. W swoim rytmie. Księżycowy Nowy Rok.

Księżyc to jest magiczne zjawisko. Niby tylko odbija światło słońca, ale nocne niebo bez niego… niewyobrażalne. To słońce jest źródłem życia na ziemi i zgodnie z cyklem słonecznym ustawiony jest nasz kalendarz oraz codzienne funkcjonowanie. Ale również księżyc potężnie oddziałuje na nasze życie. Ma wpływ na pływy morskie, rotację ziemi i stabilizację klimatu na naszej planecie. Według jego faz ustawiony jest kalendarz biodynamiczny, z którego korzystają ogrodnicy, żeby zbiory się powiodły.

Chociaż wydaje się, że księżyc jest bohaterem planu B, bez jego istnienia życie na ziemi nie wyglądałoby tak jak obecnie. I właśnie to jego niewymuszone istnienie przykuwa moją uwagę. Bo jest w tym trochę nonszalancji, polegającej na tym, że nie potrzeba być generatorem niespożytej energii, żeby wciąż „robić swoje”.

Co więcej, 10 lutego obchodzony będzie księżycowy nowy rok. Wielkie święto z udziałem naszego cichego bohatera. Nowy rok spóźniony w stosunku do słonecznego, ale w swoim rytmie wprowadzający w okres budzenia się przyrody do życia.

Masz ochotę na spóźniony nowy rok, przeżyty w rytmie księżyca?

Moją intencją i równocześnie słowem przewodnim na ten rok jest: Zaufanie. A Twoim?

Jeśli stoisz na (zawodowym) rozdrożu i zastanawiasz się „Co dalej?”, zapraszam Cię do współpracy w indywidualnym procesie „Jesteś DARem”.  Żeby sprawdzić, czy ten proces jest dla Ciebie, zapisz się na gratisową konsultację tutaj: https://magdamoskal.com/kontakt/

Czuj się serdecznie zaproszona/zaproszony:)

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *