3 sposoby na pozytywną energię na co dzień. Wiosenna playlista:)

Pierwsze wiosenne promienie słońca, pomimo zimna, przypomniały mi o ile łatwiej jest funkcjonować, kiedy zastrzyku pozytywnej energii mogę oczekiwać również z zewnątrz. Wciąż wolę wygrzewać się w słońcu przez szybę, ponieważ na zewnątrz zwyczajnie można zamarznąć, ale ilość światła słonecznego w ciągu dnia nareszcie zapewnia mi dobowe zapotrzebowanie.

Czy Ty też odżyłaś i nabrałaś dodatkowej chęci do życia razem z pierwszymi oznakami wiosny?

Korzystając ze słonecznej terapii, zaczęłam się zastanawiać jak ja w ogóle przeżyłam zimę… Co najbardziej pomogło mi trzymać wysoką energię i motywować się do działania? W pracy najbardziej nakręca mnie moja wizja – o tym pisałam w tym blogu🙂 Prywatnie, uwielbiam kontakty z ludźmi i książkami. To jest energia, która zawsze mnie ładuje. Mam jednak w zanadrzu również 3 inne POMYSŁY NA SZYBKI ZASTRZYK ENERGII w ciągu dnia. Zgadniesz jakie?

Zanim podzielę się z Tobą moimi rozwiązaniami na ożywczą energię, ciekawa jestem: Jakie Ty masz sposoby na szybkie pozytywne doładowanie, kiedy czujesz, że energia Ci spada?

Moim pierwszym sposobem jest krótka medytacja w ciągu dnia. Moment wdzięczności za życie oraz kilka chwil, w czasie których łapię „kontakt z bazą” – nazywam co czuję i jaka za tym uczuciem kryje się potrzeba, np. czuję się samotna – po południu zadzwonię do przyjaciółki; czuję się zmęczona – wieczorem obejrzę film przy świeczce i szybciej się położę; jestem znudzona – uprzyjemnię sobie czas muzyką teraz!

Skoro o muzyce mowa, to ona jest moim drugim sposobem w energetycznej apteczce pierwszej pomocy w ciągu dnia. Dzięki Spotify mogę tworzyć swoje playlisty z muzyką, która aktualnie ma na mnie najbardziej zbawienny wpływ. Słucham muzyki instrumentalnej w czasie pracy twórczej i jedną lub dwie piosenki bardziej ożywczej muzyki w przerwach – na telefonie, na słuchawkach. W linku poniżej znajdziesz moją głównie kobiecą playlistę na wiosnę. Może Ciebie też ożywi i zainspiruje do tworzenia własnych zestawień muzycznych:

WIOSENNA PLAYLISTA

Po trzecie, uwielbiam cytaty. Traktuję je jak intelektualno-duchową przekąskę w czasie głodu energetycznego:) Na Instagramie obserwuję osoby, które są dla mnie uosobieniem inspirującej, podnoszącej na duchu mądrości. Kilka cytatów znajdziesz poniżej, w oryginale po angielsku oraz po polsku, jeśli masz ochotę poćwiczyć swój angielski:)

DANIELLE LAPORTE

“I found some WILD DAFFODILS today and thought, “We always make it.“ We get to the other side. Our victory is inevitable. Like Spring. (…)

Hope informs our future. Spring is inevitable. We’re going to get there.”

„Znalazłam dziś kilka dzikich żonkili i pomyślałam: „Zawsze nam się udaje”. Docieramy na drugą stronę. Nasze zwycięstwo jest nieuniknione. Jak wiosna. (…)

Nadzieja kształtuje naszą przyszłość. Wiosna jest nieunikniona. Dojdziemy do niej.”

BRIANNA WIEST

Your life is built within your perimeter of possibility — the unconscious belief system you’ve been forming since you were born by observing everyone you have ever known and what happened in their lives.

When we meet people who expand our perimeter of possibility, they show us a new way to live our own lives 
by the way they live theirs. They remind us of the potential that’s been within us all along. The ones we are magnetized to and inspired by and sometimes even most bothered by often contain within them the little bits of magic we have been suppressing, the parts of ourselves that are just waiting to us to believe in them enough to let them out into the light.

We must stop thinking so much about why we can’t, and we start wondering how we might.


You were never waiting on the right time or to be handed every resource of any answer you think you need. You were only waiting on yourself. You came to this life to light your own torch and pave your own road and see what finds you on the other end.”

„Twoje życie jest budowane w granicach tego co wydaje mi się możliwe – nieświadomego systemu przekonań, który tworzysz od urodzenia, obserwując wszystkich, których kiedykolwiek znałaś oraz to, co wydarzyło się w ich życiu.

Kiedy spotykamy ludzi, którzy poszerzają granice tego co wydaje nam się możliwe, pokazują nam nowy sposób na życie, poprzez sposób, w jaki oni żyją swoim życiem. Przypominają nam o potencjale, który tkwi w nas od zawsze. Osoby, które nas przyciągają, inspirują, a czasem nawet najbardziej niepokoją, często zawierają w sobie te małe cząstki magii, które tłumiliśmy, te części nas samych, które tylko czekają, aż uwierzymy w nie na tyle, by wypuścić je na światło dzienne.

Musimy przestać tak bardzo zastanawiać się , dlaczego nie możemy, a zacząć zastanawiać się, jak możemy.

Nigdy nie czekałyście na właściwy czas ani na to, by podano wam wszystkie odpowiedzi, których myślicie, że potrzebujecie. Czekałyście tylko na siebie. Pojawiłaś się w tym życiu, aby zapalić własną pochodnię, wytyczyć własną drogę i zobaczyć, co znajdziesz na drugim końcu.”

MAYA ANGELOU

“My mission in life is not merely to survive, but to thrive; and to do so with some passion, some compassion, some humour, and some style.”

„Moją życiową misją jest nie tylko przetrwać, ale rozwijać się; z pasją, współczuciem, humorem, w dobrym stylu.”

Oprócz powyższych pomysłów, zawsze możesz zrobić coś dla ciała. Zielona herbata? Drobne ćwiczenia fizyczne na rozruszanie? Chwila na świeżym powietrzu? Głębokie oddychanie? Zwłaszcza jeśli pracujesz w korpo potrzebujesz o siebie zadbać. Praca w korporacji jest dostosowana do sposobu funkcjonowania mężczyzn. Mężczyźni funkcjonują w cyklach dobowych i najwięcej energii mają od rana do wczesnego popołudnia – chociaż to oczywiście zależy również od ich indywidualnych predyspozycji – chronotypu. Kobiety funkcjonują przede wszystkim w cyklu miesięcznym. Mamy mniej energii w czasie miesiączki, tryskamy nią w czasie owulacji. Utrzymanie energii w 8-godzinnym dniu pracy, zwłaszcza w dniach krwawienia, jest dla nas bardzo trudne. Potrzebujemy szukać sposobów regeneracji i w miarę możliwości planować pracę tak, żeby mieć jej w tych dniach mniej.

A jak Ty się ładujesz? Co sprawia, że nabierasz pozytywnej energii i znowu zaczyna Ci się chcieć? Które z powyższych sposobów są Ci najbliższe i chcesz je wypróbować?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *