BYCIE NIEZWYKŁĄ TO TWOJA DECYZJA.

„Nikt nie musi być ofiarą swojej biografii.” George Kelly

Nie wiem jak Ty, ale ja bardzo lubię oglądać filmy biograficzne. Oczywiście, sam fakt Achat Calcijex (Rocaltrol) en Ligne sans Ordonnance , że oglądam o kimś film świadczy o tym, że życie tego człowieka z jakiegoś powodu warte było ekranizacji. Dlatego też, długo towarzyszyło mi przekonanie, że ludzie dzielą się na osoby, o których warto nakręcić film i na takie, o których nie warto nakręcić filmu. Jako młodą osobę nurtowało mnie pytanie czym te dwa typy osób się od siebie różnią – czy bohaterki i bohaterowie filmów biograficznych urodzili się predystynowani do ciekawego, twórczego, niezwykłego życia? Czym wyróżniają się z tłumu innych ludzi? Kim w ogóle trzeba być, żeby nakręcono o Tobie film? Dopiero z czasem zorientowałam się, że życie głównych bohaterów filmów biograficznych pięknie prezentuje się na ekranie w introspekcji, ale w rzeczywistości oni, tak samo jak każdy inny człowiek, byli konfrontowani przez życie z trudnymi momentami, które tylko na filmie prezentują się pięknie pomimo swojej brzydoty. To co ich wyróżnia, to nie fakt, że im życie przynosiło coś innego niż zwykłym śmiertelnikom; to raczej ich umiejętność twórczego sprostania przeciwnościom losu w zgodzie ze swoją drogą, swoim powołaniem – przynajmniej na jakimś ważnym etapie życia – ponieważ wiadomo, że nie każda wybitna biografia cieszy się „happy endem”. A jak to jest z Tobą? Gdyby ktoś zapytał Cię teraz kim Ty bardziej się czujesz w swoim życiu: twórcą czy ofiarą, jaka szczera, intuicyjna odpowiedź wyrwałaby się z głębi Twojego serca?

„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.” Maya Angelou


Tak naprawdę każda z nas ma w sobie potencjał na stworzenie życia, które będzie prosiło o film. I nie chodzi mi o „gwiazdorzenie”, życie w światłach jupiterów, ani wymyślanie „czym oryginalnym miałabym się wyróżnić z tłumu, żeby zwrócić na siebie uwagę publiczności”. Chodzi mi bardziej o radykalne bycie sobą – radykalne w tym sensie, że znasz siebie – a właściwie odkrywasz cały czas Kim jesteś i na co Cię jeszcze stać, nie zamykając się na jakąś starą definicję siebie, w której przestałaś oczekiwać, że czymś się jeszcze zaskoczysz. Ty i Twoje życie macie potencjał o wiele głębszy niż Ci się wydaje.


„Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie z niego wziąć.” Jacek Pałkiewicz


Twoje życie zależy od Ciebie, więc nie traktuj okoliczności jako wymówki, że nie żyjesz tak jak chcesz. No właśnie, a propos: Co to dla Ciebie znaczy „żyć po swojemu”? Kiedy ostatni raz zdefiniowałaś sobie jakie życie odda w pełni to Kim Ty jesteś? Kim jesteś?
Na początek, żeby zacząć rozważania na temat czym dla Ciebie jest spełnione życie, proponuję Ci następujące doświadczenie… Wyobraź sobie , że kręcony jest film biograficzny na Twój temat, bez ubarwiania. Spróbuj „odkleić się” od siebie na ten moment, wyobrazić sobie siebie jako osobę trzecią i odpowiedzieć na poniższe pytania dając sobie czas na zanurzenie się w sytuacji:


O czym jest ten film? Pomyśl o swoim życiu od urodzenia do teraz – jakie najważniejsze wydarzenia są przedstawione w filmie? Czy akcja jest dla Ciebie wciągająca? Jakie uczucia towarzyszą Ci w trakcie oglądania? Co myślisz o głównej bohaterce? Kto chciałabyś, żeby zobaczył ten film – ile jest w nim takich elementów z których jesteś dumna i chciałabyś, żeby zobaczyła je „szeroka publiczność”? Co powinno się wydarzyć w Twoim życiu teraz, żebyś miała poczucie, że chciałabyś, żeby właśnie w taki sposób kontynuował się film o Tobie? Jak mógłby wyglądać moment przełomu – wybór nowej drogi w życiu? Jaką ważną decyzję mogłabyś teraz podjąć? Jakie działania podjąć? Jaki tytuł chciałabyś nadać filmowi o sobie?


Żyj z lekkością:) Tego życzę Tobie i sobie…Ściskam Cię. <3

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *