Zatrzymaj się, nie jesteś wieczna.

„Zaraz na początku życia ktoś powinien nam powiedzieć, że umieramy. Może wtedy żylibyśmy pełnią życia, w każdej minucie każdego dnia.” Michael Landon


Życie w naszej cywilizacji wydaje się nieprzytomnie i bezrefleksyjnie gnać do przodu; a w życiu cywilizacji, nasze małe życia mkną szybko przed siebie w z góry ustalonym porządku, zamknięte w narzuconych systemach społecznych, kulturalnych i edukacyjnych; obarczone czasem naszymi prywatnymi oczekiwaniami sukcesu, kulturowo skrojonego jednakowo dla wszystkich. Zanim skończymy szkołę podstawową, mamy z grubsza wpojony schemat standardowego życia, w którym zbyt wiele się od nas nie oczekuje. Tak więc, żyjemy od weekendu do weekendu, od wakacji do wakacji; lub kosztem wakacji… i relacji robimy karierę, która pozwoli nam zabłysnąć w tłumie. I choć często czujemy zmęczenie rozpoczynając kolejny dzień naszego życia, rzadko znajdujemy czas, żeby przystanąć i zastanowić się nad znaczeniem jakie niesie ze sobą to nasze w pośpiechu przeżywane życie.


„(…) sens jest źródłem wartości, a co za tym idzie, kształtuje zasady postępowania: odpowiedź na pytanie po co (po co żyję?) dostarcza odpowiedzi na pytanie jak (jak mam żyć?).” Irvin D. Yalom


„Zatrzymaj się, nie jesteś wieczna…” – może ta myśl pomoże Ci zadbać o to, co jest dla Ciebie ważne i znaleźć głębszy sens w Twoim istnieniu niż tylko przetrwanie.


Proponuję Ci dzisiaj, korzystając z refleksyjnej aury jesieni, zwolnić i zastanowić nad tym co dla Ciebie ważne, co sprawia, że chce Ci się żyć. Znajdź czas dla siebie, zaparz gorącą herbatę lub wyjdź na samotny spacer i odpowiedz sobie na dwa pytania postawione przez Irvina Yaloma:


Po co żyję?

Jak mam żyć?


I trzecie pytanie ode mnie: Po czym poznam Achat C-Lettre Pilules en Ligne sans Ordonnance , że moje życie wyraża to Kim jestem?

Jesteś tylko jedna Ty. Jeśli Ty nie odkryjesz Kim jesteś, piękno i niezwyczajność, które ze sobą niesiesz, nigdy nie zostaną zrealizowane i świat będzie uboższy. Dlatego… odkryj siebie:)

Ściskam Cię. <3Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *