Kim mam być, żeby moje życie mnie ekscytowało?

“Dowiedz się kim jesteś i pozostań sobą.” Pindar


Jak będzie wyglądało Twoje życie za 10, 20, 30 lat, jeśli teraz nie określisz co jest dla Ciebie ważne i jak chcesz żyć? Jak wyobrażasz sobie wtedy swoją pracę zawodową? A jak wyobrażasz sobie siebie? Bardzo często, pochłonięci codziennym funkcjonowaniem w wypracowanej osobiście rutynie, która pozwala nam w miarę sprawnie przejść przez codzienność, pozwalamy żeby umykały nam rzeczy najistotniejsze – pamięć o tym co sprawia, że warto jest żyć; nasze marzenia i dążenia; większa wizja tego, co chcemy w życiu zrealizować. Często nawet dochodząc do etapu planowania większych zmian zawodowych w życiu, bierzemy pod uwagę takie kwestie jak finanse, rozeznanie rynku pracy, odświeżenie CV, dokształcenie, cel zawodowy…, ale nie zastanawiamy się szczególnie nad kwestią, która według mnie jest kluczowa w życiu, zarówno zawodowym jak i prywatnym:
Kim jestem i jaka jestem? Kim jeszcze mogę się stać, jeśli zdecyduję się na rozwijanie mojego potencjału, na rozpostarcie skrzydeł? Kim chcę się stać i potrzebuję się stać, żeby zrealizować swoją wizję życiową?


„Wszyscy rodzimy się oryginałami. Dlaczego tak wielu z nas umiera jako kopie?” Carlo Acutis


Zastanawiałaś się kiedyś co odróżnia osoby, które osiągnęły sukces w życiu, od osób, które dryfują życiowo? Potencjalnie każdy z nas ma unikalny potencjał, który czeka na realizację. Dlaczego tak wiele osób, w takim razie, nie realizuje tego potencjału i nie dochodzi do fazy życiowego rozkwitu, a często nawet fazy jakiegokolwiek wzrostu? Moim zdaniem jest to brak znajomości siebie i brak wyobrażenia kim potencjalnie jeszcze mogę się stać; jakich cech charakteru jeszcze mi brakuje, żeby stać się człowiekiem, który będzie mógł osiągnąć to co mi w duszy gra.


“Ludzie wzrastają przez doświadczenie jeśli konfrontują się z życiem szczerze i odważnie. Tak buduje się charakter.” Eleanor Roosevelt


Kiedyś dużo frustracji kosztował mnie fakt, że życie wydawało się nie znać moich planów i nie układało się zgodnie z nimi. Dzisiaj staram się bardziej doceniać wszystko co życie mi przynosi według zasady, że „życie nie przytrafia się mnie, ale dzieje się dla mnie”. To z kolei sprawia, że staram się być otwarta na zmiany, głównie dotyczące mojego myślenia i działania. Staram się rosnąć razem z życiem, więc regularnie zastanawiam się kim chcę być, jakich cech charakteru potrzebuję, żeby tym wyzwaniom odważnie stawiać czoła. No więc Kauf Generic Clopigamma (Plavix) Rezeptfrei , skoro odważnie stawiać czoła, w takim razie chcę pracować nad odwagą i na pewno dodatkowo nad samo-regulacją / samodyscypliną, żeby nie pozostawać na poziomie deklaracji, ale podejmować działania. Widzę się też jako osobę uważną, wolną i kreatywną… i kobiecą…, ponieważ chcę znajdywać czas na pielęgnowanie tego w jakiej postaci przyszłam na ten świat. Lista jest dłuższa… ale część mojej listy pozostawię do własnej wiedzy – lubię tajemnicę:)


A Ty? Kim Ty chcesz się stać, żebyś miała poczucie, że jesteś wolna do bycia sobą i wyrażenia siebie przez życie, które Ci w duszy gra? Dla ułatwienia, wyobraź sobie, że znalazłaś się na okładce jednego z poważanych przez Ciebie magazynów. Jak brzmi tytuł artykułu o Tobie? Z jakiego powodu piszą o Tobie? Co piszą o Twoich dokonaniach? Jak opisują Ciebie?
Odważ się na stawanie się sobą coraz bardziej. Bycie samej dla siebie nieustanną niespodzianką i tajemnicą do odkrycia powoduje, że życie staje się drogą, podróżą i jest nieskończenie ciekawsze…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *