102. Nowy początek.

„Każde zakończenie stanowi początek czegoś nowego.” Libba Bray

„Nowym początkiem” nazywam wydarzenia, które niosą ze sobą energię nadziei na coś nowego i dobrego. Które dają siłę i naturalnie napawają optymizmem. Które pomagają nam sięgnąć po nasz drzemiący potencjał i uwierzyć, że stać nas na wiele więcej, niż na co dzień nam się wydaje.

Takim nowym początkiem może być rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego/akademickiego/szkolnego, wiosna, urodziny, imieniny, jakaś rocznica, ważne dla Ciebie święto, narodziny dziecka, ślub, przeprowadzka…

Nowy początek zakłada również, że coś się właśnie kończy. Coś wymaga pożegnania. Może to jest relacja z kimś, czymś, jakimś miejscem… Może jakiś sposób bycia, myślenia, odczuwania. Może praca. W każdym wypadku potrzebujesz pozwolić odejść czemuś, co już nie działa lub przemija. A to zazwyczaj jest proces.

„Wybór, którego teraz dokonujesz, tworzy kolejny moment, w którym się znajdziesz.”  Darin Olien

Kiedy przyroda z zimowej hibernacji powraca do życia czuję, że mam więcej energii… i chęci do wygrzewania się na słońcu. Oprócz tego czuję, że chcę tą dodatkową energię wykorzystać również do uporządkowania wszystkiego co wydarzyło się w moim życiu w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. A to z tego powodu, że nie chcę wydatkować tej nowej energii do niesienia czegoś, co już mi nie służy. To skłoniło mnie do wiosennych porządków w domu i życiu.

O domowych porządkach nie mam do powiedzenia wiele, może tylko tyle, że wyrzucenie bądź oddanie wszystkiego co już nam nie jest potrzebne, zdejmuje z nas duży ciężar. Ja przynajmniej, po opróżnieniu mieszkania ze zbędnych sprzętów, ubrań i książek czuję się lżejsza i młodsza. Kiedy porządkuję przestrzeń wokół, we mnie robi się przestrzeń.

Jeśli chodzi o podsumowanie ostatnich 12 miesięcy, zadałam sobie 3 pytania, w następującej kolejności:

  • Co chcę zakończyć, z czym się pożegnać, co było obecne w moim życiu w ostatnim roku?
  • Jakie sukcesy odniosłam w ostatnim roku? Jakie talenty/zasoby u siebie zauważyłam? (nic nie jest za małe, żeby to umieścić na liście)
  • Co mnie zaprasza w zbliżającym się roku? Czego pragnę? Co chcę czuć?

A Ty? Jak się masz ostatnio? Czy jest coś z czym potrzebujesz się pożegnać? Co chciałabyś zaprosić do swojego życia?

Jeśli czujesz, że w życiu stoisz na rozdrożu i potrzebujesz wparcia w dalszej drodze, zapraszam Cię do współpracy w indywidualnym procesie „Jesteś DARem”.  Żeby zobaczyć i poczuć, czy ten proces jest dla Ciebie, zapisz się na gratisową konsultację tutaj: https://magdamoskal.com/kontakt/

Czuj się serdecznie zaproszona:)

Z miłością.

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *