135. Zachwycona. Amazed.

Jak subtelność sprawia, że życie staje się mocne.

Wiesz, że naukowcy do tej pory nie wiedzą co powoduje, że serduszko dziecka w brzuchu mamy zaczyna bić? Nie wiemy również czym jest ciemna energia, z której w 95% zbudowany jest kosmos. Nie wiemy, czy istnieje jakieś życie oprócz życia na Ziemi oraz czy istnieją inne wszechświaty. Nie wiemy czym dokładnie jest świadomość – na ile nasz umysł jest wytworem naszego mózgu, a na ile jest częścią jakiejś większej inteligencji. Nawet nasza planeta pozostaje dla nas w dużej mierze zagadką – 95% życia w oceanach jest do tej pory nieodkryta. 95% równie dobrze mogłoby oznaczać stan naszej niewiedzy na temat Życia w ogóle.

W codziennym rytmie dnia i chodzenia naszymi utartymi ścieżkami, umyka nam zbyt często tajemnica świata, w którym żyjemy. Jego piękno, ogrom i magia. Normalizujemy cuda, które zdarzają się dookoła. Narodziny dziecka. Wschodzące słońce, które jest ogromną kulą energii zawieszoną w przestrzeni kosmicznej. Miliardy płatków śniegu, z których każdy jest inny. Przyjaciół „nadających na tej samej fali” co my…

A to właśnie w tych momentach zdumienia, w których patrzymy na wszystkich i wszystko co nas otacza – włącznie ze sobą samą, jakbyśmy widziały to po raz pierwszy, rodzą się wdzięczność i radość życia. Życie przestaje być codzienną rutyną i wieczornym skrótem najgorszych wiadomości ze świata, a staje się Darem, który zaprasza nas do przygody. Bo Życie wydarza się w tym momencie. Teraz. Tu, gdzie jesteś. W bardzo subtelny i jednocześnie mocny sposób. Jeśli jesteś świadomie obecna.

Kiedy to się skończy, chcę powiedzieć: przez całe życie

Byłam panną młodą poślubioną zachwytowi.

Byłam panem młodym, biorącym świat w ramiona.

-Mary Oliver

Ten dzień spokojnej radości mówi nam, że celem istnienia nie są pieniądze, władza, sława, bezpieczeństwo czy cokolwiek innego o mniejszej wartości niż to: uczestniczenie w dobroci, pięknie i żywotności stworzenia.

-Brian McLaren

Jeśli stoisz na (zawodowym) rozdrożu i zastanawiasz się „Co dalej?”, zapraszam Cię do współpracy w indywidualnym procesie „Jesteś DARem”.  Żeby sprawdzić, czy ten proces jest dla Ciebie, zapisz się na gratisową konsultację tutaj: https://magdamoskal.com/kontakt/

Czuj się serdecznie zaproszona/zaproszony:)

Z miłością.

Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *