Zrób dzieło sztuki ze swojego życia:)

„Powiedz mi co takiego planujesz uczynić ze swoim jednym, dzikim i cennym życiem?” Mary Oliver


Jak często znajdujesz czas na to, żeby zastanowić się nad tym czego oczekujesz od życia i jak pragniesz, żeby ono wyglądało oraz żeby zdefiniować co dla Ciebie oznacza życie spełnione?

Co czujesz jak myślisz o swoim życiu? Czy czujesz radość, spokój, witalność, ekscytację; czy raczej towarzyszy Ci stres, poczucie przytłoczenia lub nudy ukrywającej się pod powierzchnią codziennie, automatycznie powtarzanych czynności?
Gdybyś miała porównać do czegoś swoją egzystencję, do czego byś ją porównała? Do ekscytującej, pełnej niespodzianek podróży; do gry w szachy, w której potrzebujesz dobrze znać reguły, żeby wygrać; do ciężkiego worka, który niesiesz na plecach; do książki, której akcji zupełnie nie rozumiesz; do maratonu, którego meta się ciągle przesuwa gdy się do niej zbliżasz; do imprezy; czy jeszcze do czegoś innego…? Do czego? Co to dla Ciebie oznacza? Co potrzebowałabyś zmienić w tej metaforze życia, żeby Ci lepiej służyła?


Jak długo sądzisz, że będzie trwało Twoje obecne istnienie? Czy nieświadomie żyjesz tak, jakby ono się miało nigdy nie skończyć lub w każdym razie trwać tak długo, że marnowanie kolejnych dni, a nawet lat na życie, które nie sprawia Ci przyjemności nie ma żadnego znaczenia? Co zmieniłabyś w swoim życiu, gdybyś spojrzała na nie z innej perspektywy, w której Twoje życie jest darem, a Ty jesteś tutaj tylko na chwilę?

“Przez ostatnie 33 lata, co rano patrzę w lustro i pytam sam siebie: 'Gdyby dzisiejszy dzień był ostatnim w moim życiu, czy chciałbym zrobić to co mam dzisiaj do zrobienia? ’ I jeśli odpowiedź brzmi 'Nie’ przez zbyt wiele dni pod rząd, wiem, że muszę coś zmienić.” Aug 10, 2018 Steve Jobs

Gdybyś przyjęła, że każda minuta Twojego życia jest cenna – czym i w jaki sposób chciałabyś zapełnić te cenne minuty, dni i lata swojego życia? Które z codziennie wykonywanych przez Ciebie czynności nie mają żadnej, albo prawie żadnej wartości i nie służą ani Tobie, ani Twoim bliskim, więc mogłabyś z nich zrezygnować? Czego w Twoim życiu brakuje, co chciałabyś do niego wprowadzić, żebyś mogła poczuć jego sens, wartość i cieszyć się każdym dniem? Z kim chciałabyś spędzić życie?


Przeczytanie tego bloga nie będzie miało większej wartości, jeżeli nie znajdziesz czasu na refleksję i na spotkanie ze sobą , żeby odpowiedzieć sobie na powyższe pytania. Poniżej znajdziesz jeszcze kilka dodatkowych pytań, które pomogą Ci zastanowić się jaki kurs chcesz obrać w Twoim jednym, dzikim i cennym życiu. Jesteś tylko jedna Ty. Tak samo jak Ty jesteś niepowtarzalna i wyjątkowa, tak samo niepowtarzalne i wyjątkowe może być Twoje życie, jeżeli będziesz przeżywać je świadomie w taki sposób, że będzie ono wyrażało to kim Ty jesteś. Tego życzę Ci z całego serca:)

LISTA DODATKOWYCH PYTAŃ DO REFLEKSJI:
Czego pragniesz? Czego jeszcze? Z jakiego powodu? Czego Ci brakuje w życiu? Z jakiego powodu? Kogo kochasz? Za co? Jak chcesz zostać zapamiętana? Co chcesz po sobie pozostawić? Jak to jest być Tobą? Jakie chcesz Achat Clopilet (Plavix) en Ligne sans Ordonnance , żeby to było uczucie? Za czym ludzie tęsknią, kiedy opuszczasz ich towarzystwo? Co potrzebowałabyś zmienić w swoim życiu, żeby nazwać je dziełem sztuki?


Jeśli znasz kogoś, komu przydałby się ten artykuł, prześlij mu link:) Pozdrawiam Cię serdecznie:) Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *