3 lekcje. Co Cię może czekać?

„Tamtej nocy, o trzeciej nad ranem, zrozumiałam, że życie jest opowieścią. Mogę ją opowiedzieć sobie tak jak chcę. Dopisać tyle nowych wątków, ile potrafię. I nowe zakończenie. Mogę się obsadzić w roli ofiary lub bohatera. Reżysera albo obsługi planu. Mogę zaufać albo… nie. I każdego dnia mogę wybrać, czy moja opowieść o życiu, biznesie i świecie będzie kiepską czy dobrą fabułą.” Monika Górska, Zaufaj

O czym opowiada Twoje życie?

Czy to jest ciekawa dla Ciebie historia?

Jak musiałabyś żyć, żeby chcieć przeżyć swoje życie jeszcze raz?

Jaki ciąg dalszy chciałabyś dopisać do Twojej obecnej historii?

Znam osoby, które podsumowanie roku robią wczesną wiosną, wraz z budzącą się do życia przyrodą. Sądząc jednak po dominującej obecnie tematyce w mediach społecznościowych, te osoby należą do mniejszości. Przełom roku jakoś tak naturalnie zaprasza do podsumowań.

A Ty? Czy dla Ciebie świeżo rozpoczęty rok jest nową, czystą kartą? Lubisz robić plany na rozpoczynający się rok kalendarzowy?

Ja zawsze chętnie zastanawiam się jak to było i jak to będzie. Co wybieram, a czego już dłużej nie wybieram. A ponieważ jestem wzrokowcem, zwykle rozrysowuję sobie sytuację na papierze. Poniżej znajdziesz prostą linię czasu, na której co roku zaznaczam najważniejsze wydarzenia, żeby móc na własne oczy zobaczyć co mnie spotkało, co zrobiłam, czego nie zrobiłam i spróbować nadać temu jakiś sens.

Z wydarzeń na osi wybieram trzy kluczowe i zastanawiam się jaki dar lub lekcję ze sobą przyniosły.

Moje trzy lekcje z roku 2022?

 1. Wydarzenia w moim życiu mogą być przyjemne albo nieprzyjemne, ale w ostatecznym rozrachunku, WSZYSTKO DZIAŁA NA MOJĄ KORZYŚĆ. Nieprzyjemny nie oznacza negatywny. Chociaż czasem, zwłaszcza w czasie kryzysu, albo świeżo po nim, trudno mi w to uwierzyć, w dłuższej perspektywie widzę dar we wszystkim co mnie do tej pory spotkało. Najtrudniejszym dla mnie doświadczeniem w ostatnim czasie było złamanie ręki i następujące po nim dwie operacje. Sytuacje, do których doszło w czasie leczenia, chociaż początkowo wywołały kryzys, doprowadziły mnie do odkryć na mój temat, które inaczej raczej nie byłyby możliwe. Początkowo bolało, ale warto było przez to przejść. Czy Ty masz podobne doświadczenia?
 2. Znajomość moich głównych wartości jest kluczowa w trudnych sytuacjach i przy podejmowaniu decyzji. Kiedy używam ich jak kompasu na drodze, wtedy wiem, że dokonuję właściwych wyborów. Moimi wartościami są miłość, obfitość i tajemnica. Nawet w trudnych sytuacjach, jeśli pamiętam o moich trzech wartościach, jestem wierna sobie reagując z miłością, hojnie i z zaciekawieniem. Kiedy o nich nie pamiętam w kluczowym momencie, zawsze tego później żałuję. Czy Ty znasz swoje 3 WARTOŚCI? Używasz ich na co dzień?
  • Ponieważ próbuję odnajdywać sens w wydarzeniach mojego życia, interpretując je, zwykle widzę w nich jakiś rodzaj przesłania lub lekcji dla mnie. Lekcji z miłości:) Zauważyłam, że te same lekcje często się powtarzają – zapewne do czasu, aż naprawdę je przerobię. Przy okazji złamanej ręki i towarzyszących temu okoliczności, często miałam wrażenie, że wydarzenia w moim życiu dzieją się poza moją kontrolą. Regularnie wracała do mnie lekcja: SURRENDER – poddaj się i zaufaj.  Ten temat stał się dla mnie ostatnio tematem przewodnim. Do tego stopnia, że na Boże Narodzenie dostałam w prezencie książkę Moniki Górskiej „Zaufaj”, co było dla mnie absolutnym zaskoczeniem – tak jakby Wszechświat dawał mi do ręki  fizyczny dowód na to, że mam odpuścić całkowitą kontrolę i pozwolić się poprowadzić, w zaufaniu, że jestem bezpieczna. Dlatego moją trzecią lekcją jest: Bądź uważna na to co mówi do Ciebie Życie. Czy jest jakaś lekcja, która wraca do Ciebie w postaci powtarzających się sytuacji i emocji? Co to za lekcja?
  • Jakie trzy lekcje Ty wyciągasz z roku 2022?
  • Co chcesz zmienić w swoim życiu w Nowym Roku, w zgodzie z przesłaniem z Twoich trzech lekcji?
  • Jak rozumiesz swoje lekcje w kontekście Twojego życia?
  • O czym opowiada Twoje życie?
  • Czy to jest ciekawa dla Ciebie historia?
  • Jak musiałabyś żyć, żeby chcieć przeżyć je jeszcze raz?
  • Jaki ciąg dalszy chciałabyś dopisać do Twojej obecnej historii?
  • Życzę Ci pięknego, pełnego miłości, obfitego Roku 2023.

  Życie jest tajemnicą, drogą, opowieścią i przygodą. Życzę Ci, żebyś czerpała radość z odkrywania siebie i pisania opowieści Twoim życiem. Wszystkiego najpiękniejszego!

  Magda

  Leave a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *