Czy czujesz się obDARowana Sobą?

„Urodziłaś się jako oryginał. Nie umieraj jako kopia.” John Mason

To co najbardziej mnie zachwyca u dzieci, to ich zdumienie otaczającym światem. Wszystko jest cudem. Wszystko jest nieoczywiste i wymaga poznania, dotknięcia, włożenia do buzi (jeśli to tylko możliwe). Przyglądając się maluchom – jak cieszą się poznając siebie, swoich opiekunów, swoje otoczenie, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że w tej swojej ciekawości są wdzięczne za to wszystko czym zostały przez życie obdarowane, włącznie z sobą. A życie jest hojne. Rozsypuje kwiaty tysiącami po łąkach, zasiedla lasy stadami dzikich zwierząt, wypełnia wody ławicami ryb i innych stworzeń… i nigdy się przy tym nie powtarza. Nie ma dwóch identycznych egzemplarzy w żadnym z gatunków. Każde stworzenie jest unikatem.

„Aby być niezastąpionym, trzeba być odmiennym.” Coco Chanel

Im dłużej pracuję z ludźmi, tym bardziej zaskakuje mnie to, jak bardzo jesteśmy do siebie podobni i jak bardzo się różnimy – jednocześnie. Bycie do Ciebie podobną nie czyni mnie jednak Tobą. Niby oczywiste, ale tak często próbujemy się wbić w trendy, pasować do grupy, zmieścić w jakimś szablonie albo normie społecznej – bezrefleksyjnie, z lęku przed tym, że to co w nas odmienne dyskwalifikuje nas z przynależności. Im bardziej przypominam Ciebie, tym się czuję bezpieczniej. Swoją innością się nie chwalę, bo w moim życiu mam doświadczenia, w których byłam zawstydzana tym, że myślę, działam, zachowuję się inaczej niż ludzie z mojego otoczenia. Bycie sobą się nie opłacało, więc pochowałam te części siebie, które nie były akceptowane. Tyle tylko, że te pochowane części mnie stanowią o mnie, o mojej unikatowości. Bez nich nie mogę być w pełni sobą i nie ma we mnie wolności do przeżywania siebie i świata na mój sposób. Potrzebuję wyjść z szablonu i odnaleźć to co zgubiłam i pochowałam w sobie, żeby faktycznie być sobą. Potrzebuję odwagi, żeby poczuć się darem w swojej autentyczności.

„Jeśli zawsze starasz się być normalna, nigdy nie dowiesz się jaka możesz być niesamowita.” Maya Angelou

NA CZYM POLEGA TWOJE BYCIE DARem? DAR to Twoje:

DOŚWIADCZENIE – to co masz – wiedza, umiejętności, doświadczenia życiowe i zawodowe…

AUTENTYCZNOŚĆ – to Kim jesteś – osobowość, wrodzone talenty, energia jaką emanujesz…

REALIZACJA – to co robisz – praca, relacje z innymi, wszystkie aktywności… czyli sposób w jaki wykorzystujesz Twoje Doświadczenie i Autentyczność do wyrażania Siebie.

DAR możesz również rozumieć jako 3 sfery Twojego istnienia: D – dusza, A – anatomia (ciało), R – rozum. Czyli cała Ty!

Spójrz na powyższe elementy Twojego DARu. Jakie w tych elementach kryją się pochowane części Ciebie? Jakieś talenty / cechy osobowości / doświadczenia / wiedza – coś co Cię fascynuje, ale boisz się do tego przyznać / …? Jaka byłabyś, gdybyś nie musiała tych elementów ukrywać? Jak inaczej wyglądałoby Twoje życie?

Jesteś DARem. Unikatem. Czy masz odwagę Achat Molus (Singulair) en Ligne sans Ordonnance , żeby Sobie na to pozwolić?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *