DLACZEGO ŻYCIE CZASEM BOLI.

Zapominanie o Sobie.

Czy doszłaś kiedyś do takiego momentu w swoim życiu, w którym zdałaś sobie sprawę, że od tak dawna funkcjonowałaś w automatycznym młynie codziennych obowiązków, że nie miałaś czasu aktualizować swojej wiedzy na temat tego Kim jesteś, co jest dla Ciebie ważne, co ma dla Ciebie sens, czego potrzebujesz do szczęścia? Jakbyś po długim czasie, składającym się z wielu momentów zapominania o Sobie i odkładania Siebie na później, nagle uświadomiła Sobie, że życie które tworzysz od wielu lat stało się dla Ciebie za ciasne. Jest w odczuciu „cudzą bajką” i w dużej mierze „kulą u nogi” albo nawet „u szyi”. Brakuje Ci przestrzeni i „powietrza do oddychania”. Czy zdarzyło Ci się spojrzeć w lustro, zatrzymać na Sobie świadomie wzrok na dłużej i ledwo rozpoznać się w swoim odbiciu?

Kim jestem? Co ja robię w tym życiu?

Większą część czasu żyjemy na pamięć. Zdarza się nam, że część decyzji, również tych najważniejszych – o partnerze życiowym, o pracy, o znajomych, którymi się otaczamy – podejmujemy z braku lepszych opcji, godząc się na to, co życie podsuwa. Raz podjętych decyzji nie weryfikujemy latami, codziennie powtarzając sekwencje tych samych czynności. Decyzje podjęte doraźnie przeradzają się w nieświadomy plan na życie; zmęczenie… w wypalenie; chwilowy brak pomysłu na życie… w życie bez perspektyw. Uczucia, które towarzyszyły nam 10 lat temu, wciąż są obecne w naszym życiu i nawet nie kwestionujemy ich już specjalnie – najwyraźniej tak już musi być… tylko dlaczego tak boli?

Zatrzymaj się na chwilę.

ĆWICZENIE. Daj Sobie czas. Zatrzymaj się przed lustrem i popatrz na Siebie uważnie. Popatrz Sobie w oczy obecnym Achat Topamax en Ligne sans Ordonnance , współczującym wzrokiem. Kim jest kobieta, którą widzisz w odbiciu? O czym marzy? Co jest dla niej ważne? Jakiego życia pragnęła dla Siebie jako młoda dziewczyna? Jakiego życia pragnie dzisiaj? Kim się stała? Co po drodze zgubiła z tej osoby, którą kiedyś była? Co dzisiaj stanowi o tym, że czuje się w pełni Sobą? Jak mogłaby wyrazić swoim życiem to Kim jest? Jak może poczuć, że żyje?

Dlaczego życie czasem boli.

Życie czasem boli nie dlatego, że jest okrutne. Życie boli, żeby Ci przypomnieć o tym Kim jesteś.

Przeanalizuj: Co czujesz jak patrzysz na Siebie w lustrze? Co czujesz jak wstajesz nad ranem, rozpoczynając nowy dzień? Co czujesz w pracy? Co czujesz wracając po pracy do domu? Co czujesz kładąc się spać po kolejnym dniu Twojego życia?

Jeśli emocje, które najczęściej odczuwasz są głównie trudne, to znak, że nie żyjesz zgodnie ze swoimi wartościami. Przyjrzyj się swoim emocjom i odpowiedz Sobie na pytanie: O czym one mnie informują?

Potrzebujesz pamiętać Kim jesteś, ponieważ w przeciwnym razie opowieść, którą piszesz swoim życiem nie jest opowieścią o Tobie. Nie jest Twoją opowieścią. Jest ciągiem przypadkowych wydarzeń, które Ci się przytrafiają. A to nie tak ma wyglądać. Jesteś DARem – dla Siebie samej, dla innych, dla świata. Twoje życie jest darem dla Ciebie. Jak chcesz wykorzystać Twój DAR? Jaką opowieść chcesz opowiadać Twoim życiem?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *