Jak skutecznie realizować cele w nowym roku?

Planuj jak mało kto planuje, żeby Twoje marzenia zaczęły stawać się rzeczywistością.

 „Moją misją życiową nie jest zwykłe przetrwanie, tylko rozkwit: z pasją, współczuciem, humorem i klasą.” Maya Angelou

Jeśli Twój ubiegający rok nie wyglądał tak jak to opisuje Maya Angelou w powyższym cytacie, nic straconego. NIC straconego. Czasami nasze życie odbiega od naszych marzeń i wyobrażeń. To nie znaczy jednak, że nie idziemy w dobrym kierunku. Jeśli wiesz w którym kierunku idziesz i dlaczego, wszystko co Cię spotyka, włącznie z klęskami, jest drogą do Twojego celu. Klęski i porażki pozostaną klęskami i porażkami, tylko jeśli nie uczynisz z nich lekcji. Porażka staje się lekcją, jeśli wyciągasz z niej wnioski i wprowadzasz je w życie. Każda porażka ma przygotować Cię do osiągnięcia Twojego celu. Ma Cię czegoś nauczyć. Ma spowodować, że staniesz się Kimś kto Twój cel może zrealizować – Kimś bardziej odważnym, bardziej otwartym, bardziej wytrwałym, bardziej twardym lub miękkim…  Ty wyciągasz swoje lekcje. Ty wiesz najlepiej Kim jest ta TY, która będzie potrafiła skorzystać z życia o którym marzysz…

„Nie dążysz do samego celu, a do uczuć wywołanych jego osiągnięciem.” Danielle LaPorte

Jak skutecznie realizować cele? Cel jest realizowalny jeśli wiesz jaki stan, jakie uczucia ma w Tobie wywołać. Wszystkie nasze cele służą ostatecznie temu, żebyśmy mogły poczuć to co chcemy poczuć. To emocje stanowią motywację do działania i są kompasem pokazującym, czy idziesz we właściwym kierunku. Sekret polega na tym, żebyś poczuła upragnione emocje ZANIM zrealizujesz swój cel.

Chcesz się czuć spełniona w pracy, więc planujesz zmienić pracę? Poczuj się spełniona najpierw, na tak długo jak to możliwe każdego dnia. Kiedy czujesz się spełniona? Zrób to, co powoduje w Tobie to uczucie. Wybieraj i modyfikuj zajęcia w pracy oraz poza nią, tak żeby pomagały Ci się realizować. Które zajęcia lubisz wykonywać najbardziej? Jak możesz je wykonywać, żeby czuć sens i radość?

Chcesz mieć wspierającego partnera, żeby się poczuć kochaną? Poczuj się kochaną najpierw. Miłość czujemy nie tylko, kiedy jesteśmy nią obdarowywane, ale przede wszystkim nią obdarowując. Kiedy czujesz się kochana? Kiedy jesteś najbardziej sobą? Jak możesz kochać siebie i innych? Otocz się miłością, kochając i dając innym kochać siebie. Nikt Cię nie pokocha tak jak tego potrzebujesz, dopóki Ty siebie nie zaakceptujesz i nie dorośniesz do miłości.

Wszystko zmierza ku dobremu. Pielęgnuj  w sobie nadzieję na pozytywne zakończenia, relacje, wydarzenia. Zamieniaj lęk na nadzieję, wychodząc nadziei naprzeciw – w byciu, myśleniu, działaniu. Na początek, wybierz 3 uczucia, które potrzebujesz czuć w swoim życiu i podejmuj decyzje zgodnie z nimi. Bądź, myśl i działaj w taki sposób, żeby jak najczęściej czuć swoje 3 emocje.

Zaplanuj zbliżający się rok zgodnie ze swoimi 3 uczuciami:

Pięknego Nowego Roku!! Ściskam Cię serdecznie. Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *