KROK 3. Jak możesz się odblokować i zmienić pracę, w której utknęłaś?

Dzisiaj czas wytrzepać z życia trochę magii… Dlatego będzie o liście życzeń oraz o tym co kochasz robić w życiu i spełnianiu marzeń. Jeśli Twój racjonalny umysł będzie Ci w tym przeszkadzał, postaraj się go wyłączyć. To nie jest etap racjonalnych planów i strategii. To jest moment na to, żebyś nazwała swoje marzenia, nawet jeśli do tej pory bałaś się do nich przyznać – być może również sama przed sobą. Nie oznacza to, że w kolejnych krokach będziesz realizować jakieś nierealne pomysły. Chodzi o to, żebyś w ogóle siebie usłyszała.

1. Na poniższej kartce „Kocham, lubię, szanuję…” wypisz swoje zainteresowania. Wiedzę na jaki temat chciałabyś pogłębić, jakie umiejętności posiąść lub podszlifować, gdybyś miała pieniądze na jedną książkę, jeden kurs, jeden warsztat… ? Wypisz tematy, które wchodziłyby dla Ciebie w grę przy podejmowaniu takiej decyzji. Bądź szczegółowa. Co DOKŁADNIE lubisz robić najbardziej? O czym się uczyć?

2. A teraz usiądź wygodnie, puść ulubioną muzykę i wyobraź sobie, że dostałaś ogromny spadek, który wystarczy Ci do końca Twojego życia. Po pierwszej euforii, kiedy Twoje emocje opadną i kupisz sobie wszystko na co do tej pory nie było Cię stać, co robisz dalej? Nie musisz bać się o swoje utrzymanie, więc możesz robić to o czym zawsze marzyłaś w głębi duszy. Co to jest? Co sprawiłoby, że poczułabyś się naprawdę żywa? Dla czego czujesz, że warto żyć i poświęcić czas, zapał i energię życiową? Zapisz swoje pomysły na kartce „Kocham, lubię, szanuję….”.

3. I na koniec, zastanów się:

Czego w życiu nie mogłabyś nie robić?

Zapisz swoje odczucia na kartce, z wcześniejszymi notatkami. Przeczytaj jeszcze raz notatki ze wszystkich trzech punktów. Zaznacz na kolorowo te pomysły, które najbardziej z Tobą rezonują. Zatrzymaj notatki do zestawienia z wynikami obserwacji Twoich ULUBIONYCH CZYNNOŚCI z KROKU 2, z poprzedniego tygodnia. Jeśli wydrukowałaś sobie ćwiczenie, które przesłałam Ci w zeszłym tygodniu i jesteś teraz w trakcie wypisywania zajęć, które wykonujesz każdego dnia, kontynuuj swoje obserwacje:) Zaproponowane przeze mnie trzy tygodnie to czas, w którym masz szansę umieścić a swojej liście również te zajęcia, których nie wykonujesz na co dzień, albo nie masz na nie czasu poza wolniejszym okresem wakacji.

Krok 1  polegał na tym, żebyś na podstawie kilku najważniejszych kryteriów stworzyła WSTĘPNY OPIS PRACY, którą chciałabyś wykonywać. Zrób to ćwiczenie, ponieważ pozwoli Ci ono nakreślić wstępną perspektywę tego do czego dążysz w życiu zawodowym:)

Jeśli żadne pomysły na zmianę nie przychodzą Ci jeszcze do głowy, nie niepokój się. Powyższe ćwiczenie nie jest ostatnim krokiem do wyjścia z zawodowego rozdroża. Krok 4 już za tydzień:) 

Powyższą grafikę możesz łatwo wydrukować lub wziąć zwykłą czystą kartkę i na nią przelać swoje marzenia. Magia tkwi w marzeniach, nie w kartce:)

Omiecenie tego ćwiczenia wzrokiem nic Ci nie da. Żeby ćwiczenia miały moc , trzeba je zrobić. To naprawdę robi różnicę:)

Z przyjemnością poznam Twoją perspektywę! Odezwij się do mnie w każdej chwili. Jestem tu, aby Cię wspierać! Jeśli masz pytania, potrzebujesz wyjaśnień lub czujesz się zagubiona na zawodowym rozdrożu, odpisz na tą wiadomość.

Cenię Twoje osobiste doświadczenie i chętnie dowiem się, gdzie jesteś na swojej drodze. Nie musisz spędzać życia na rozdrożu:)

Pozdrawiam Cię serdecznie. Magda

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *